"כמסקס" ושימוש בסמים בקהילה הלהט"בית – תופעה עולמית ועלייתה בישראל - המרכז הישראלי להתמכרויות - ICA
התחבר

שימוש בסמים בקהילה הלהט"בית הוא תופעה בעלת מאפיינים ייחודיים המחייבים הבנה מעמיקה והתייחסות מקצועית מובחנת.

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעת ה"כמסקס" – שימוש בסמים מעוררי חשק מיני בקרב הקהילה הגאה. התייחסות מאורגנת לתופעה החלה באנגליה שם נטבע השם "כמסקס" ובארה"ב היא קרויה ( PNP Party and Play).

המודעות לתופעה הולכת וגוברת במקומות רבים בעולם, ובכלל זה בישראל. אנשי מקצוע רבים נתקלים בתוצאות הכמסקס בעבודתם – צוותים בחדרי מיון, מומחים למחלות זיהומיות, מומחים בבריאות הנפש ובהתמכרויות ועוד. הסיכונים שבכמסקס כוללים בין היתר מחלות מין מדבקות כמו גם טראומות נפשיות, ונדרשת גישה לא-שיפוטית על מנת לגייס את אלו העוסקים בכך למניעה וטיפול, על מנת למזער את הנזקים הכרוכים בהתנהגות זו.

הריאיון יעסוק בתופעה זו ובמאפיינים הייחודיים של שימוש בסמים בקהילה הגאה.

ד"ר רועי צוקר, מומחה ברפואה פנימית ומחלות זיהומיות, עוסק ברפואת להט"ב, מזכיר החברה לרפואת להט"ב של הר"י, ושותף במרפאת גן מאיר של שירותי בריאות כללית. בשנים האחרונות עוסק בקונספט מזעור הנזקים בשימוש בסמים בקרב הקהילה הגאה, ובמסגרת זו מעביר הרצאות לציבור הרחב ולארגונים ממסדיים כגון משטרת ישראל, הפרקליטות ועוד. ד"ר צוקר מתרכז גם בקשר שבין שימוש בסמים לתחלואות אחרות, כגון מחלות מין בכלל ו-HIV בפרט. ביולי הקרוב ייצא ל Fellowship בבי"ח מאונט סיניי בניו יורק, ויהיה הרופא הראשון מישראל במסלול זה. הוא יתמקד ברפואת להט"ב, ויקדיש חלק ניכר מזמנו גם לנושא ההתמכרויות בקהילה.

ברוכים הבאים