עיין ערך: התמכרות

הסטטוס הנוכחי
לא רשום
מחיר
סגור
התחל
הקורס הזה כרגע סגור

ברוכים הבאים לקורס “עיין ערך: התמכרות”.

לא פעם אתם פוגשים בקליניקה מטופלים המתמודדים עם התמכרות. עם זאת, לא תמיד אתם מרגישים מספיק בטוחים לעסוק בנושא, לשאול על התמכרות, לאבחן ולטפל בה. הקורס עיין ערך: התמכרות יעניק לכם את הידע והמיומנות לתשאול ולאבחון התמכרות, לגיוס מטופלים לתהליכי שינוי, ולתכנון והוצאה לפועל של התערבויות התנהגותיות ממוקדות לקידום השינוי.

במהלך הקורס תכירו ותדעו לזהות את גורמי הרקע הביולוגיים, הפסיכולוגיים והחברתיים להתפתחותה של התמכרות. תכירו את סוגי ההתמכרויות השונות לחומרים ולהתנהגויות. תקבלו כלים לתשאול, זיהוי ואבחון של התמכרות ותלמדו על ההפרעות הפסיכיאטריות הנלוות לעיתים קרובות להתמכרות.

כמו כן, תלמדו עקרונות מרכזיים של גישה טיפולית ממוקדת אדם ומוכוונת מטרה, הנשענת על גישות טיפוליות מבוססות מחקר: הגישה המוטיבציונית (Motivational Interviewing), טיפול מודע טראומה (Trauma Informed), גישת מזעור הנזקים (Harm Reduction) וגישת החיזוק הקהילתי (Community Reinforcement Approach).

בנוסף, תכירו את המסגרות השונות לטיפול בהתמכרויות בישראל, ותדעו להעריך באלו מצבים נכון להפנות מטופלים למסגרת ייעודית.

הקורס מחולק לשלושה פרקים. התחילו כל כל פרק בלחיצה עליו וצפו בסרטון הפתיחה. לאחר מכן כנסו לרכיבי הלימוד השונים: פריטי קריאה, סרטונים ללמידה עצמית, מצגות ופודקאסטים. כל הרכיבים מסודרים לפי סדר הלמידה המומלץ ותוכלו להיכנס אליהם בלחיצה.

מאחלים למידה מעשירה ומהנה!

צוות קמפוס ICA

תוכן הקורס

הרחב הכל

צריך עזרה? יש בעיה?

פנייה למרפאת המרכז הישראלי להתמכרויות

אנא מלאו את הפרטים הבאים ואנו נשוב אליכם במהירות האפשרית
*אין למלא פרטים של אדם אחר ללא הסכמתו וידיעתו 
לתשומת ליבכם – זמן ההמתנה לכניסה לטיפול במרפאה הוא למעלה מ-6 חודשים

פרטים אישיים
גורם מבטח:
במידה והטופס מוגש עבור אדם אחר:
דילוג לתוכן