מדברים התמכרויות: קנביס – חומר מורכב במציאות מורכבת

ההרצאה תועבר ע”י הדר פלד, עו”ס MSW, רכזת תוכנית הכשרת מטפלים – ICA, רכזת הכשרות, מדריכה קלינית, מטפלת ומרצה במרכז הישראלי להתמכרויות.

הדיון על קנביס והשימוש בו נוטה לעיתים להיות שטחי וחד מימדי. צד אחד רואה בו סם מסוכן שיש לאסור באופן גורף, והצד השני רואה בו תרופה. הדיון על הלגליזציה ועל הקנביס הרפואי מוסיף מורכבות ונדמה שיוצר עוד קיטוב ומחלוקות. היצמדות רק ליתרונות של הקנביס או רק לחסרונות שלו מייצרת תפיסות שגויות, שאינן לוקחות בחשבון את המורכבות של החומר ושל המציאות בה אנו חיים. כמטפלים אנחנו פוגשים לא מעט את השימוש בקנביס והמורכבות המתלווה אליו. העמדה והניסיון האישי שלנו בהכרות עם הקנביס משפיעים גם הם על המפגש עם המטופל שצורך אותו. כמטפלים נכון להתרחק מהתמקמות דיכוטומית של טוב מול רע, ונכון לסגל לעצמנו נקודת מבט מורכבת שמאפשרת התעניינות באדם עצמו, בדפוס השימוש האישי שלו ובהשפעות השימוש עליו. באופן זה נישאר ממוקדים במטופל ונוכל לסייע לו בהתמודדות.

בהרצאה זו נתמקד בשאלה איך נכון לנהל שיח על קנביס, ואיך ניתן ליצור תקשורת אפקטיבית סביב השימוש. נדבר על השפעות השימוש בקנביס – השפעות חיוביות ושליליות לטווח הקצר והארוך ועל המוטיבציות הנפוצות לשימוש. נבין את ההבדל בין שימוש לשימוש בעייתי ונדבר על תשאול נכון שיסייע לנו לאבחן אם מדובר בהתמכרות.

 

קישור להקלטת ההרצאה

פרטי ההכשרה
לפרטים נוספים:
יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים ונחזור אליכם!
זה טופס פנייה למרכז ולא טופס הרשמה
מרכז המידע
אולי יעניין אתכם לקרוא על...

פנייה למרפאת המרכז הישראלי להתמכרויות

אנא מלאו את הפרטים הבאים ואנו נשוב אליכם במהירות האפשרית
*אין למלא פרטים של אדם אחר ללא הסכמתו וידיעתו 
לתשומת ליבכם – זמן ההמתנה לכניסה לטיפול במרפאה הוא למעלה מ-6 חודשים

פרטים אישיים
גורם מבטח:
במידה והטופס מוגש עבור אדם אחר:

התחברות לאתר

דילוג לתוכן